Kapteiņu skola YACHTING.LV

Sertificēta pēc ICC sistēmas, ar CSDD un Latvijas Zēģelētāju savienības SA/12 sertifikātiem, un ar ambīciju kļūt par vienu no labākajām kapteiņu skolām Latvijā. Kapteiņu skola veic buru un motorjahtu kapteiņu sagatavošanu kuģošanai iekšējos un piekrastes ūdeņos.

Kam nepieciešama starptautiskā kapteiņu apliecība ICC?

1. Patstāvīgai jahtas vadīšanai kā kapteinim. Atpūtas kuģu (gan buru gan motorhjahtu) vadīšanai iekšējos un piekrastes ūdeņos Latvijā atzīst tikai šo kapteiņa apliecību.

2. Lai īrētu jahtu (charter) jebkurā pasaules vietā jūras ceļojumiem atpūtai.

3. Tas sniedz iespēju iegūt unikālas zināšanas par kuģošanas teoriju un praktiku, iespēju kļūt par kapteiņu sabiedrības dalībnieku un pilnībā izmainīt savu dzīvi, papildinot to ar krāsām un interesantiem cilvēkiem.

Kurš var kļūt par kapteini?

Jebkurš romantiķis, kura aicinājums ir jūra.

Ar buru vai bez uz jahtas, kutera vai katamarāna – galvenais lai būtu vēlme izmainīt dzīvi un kļūt par kapteini.

Un nav svarīgi, ka jums nav pieredzes, savas jahtas un nekādas izpratnes par to, kā jahtu vadīt. Mēs jums sniegsim nepiecieāmās zināšanas un pieredzi lai iegūtu starptautisku kapteiņa apliecību ICC. Kā pieteikties kapteiņu skolā? Vienkārši spiediet uz pogas, aizpildiet anketu un jums atbildēs tuvākajā laikā.

No kā sastāv mācību kurss skolā?

Teorija

Trīs mēneši teorētiskās nodarbības klasē/ Skolas teorijas eksāmens/ Csdd teorijas eksāmens*

Prakse

Prakstiskās nodarbības skolā / Praktiskais eksāmens CSDD*

Jūras jūdzes

Patstāvīga prakse (500 jūras jūdzes) ekipāžā ar pieredzējušu kapteini (licence ICC) no Latvijas un jūs esat kapteinis. Laimīgu ceļu!

* CSDD eksāmenus var kārtot jebkurā secībā, termiņš nav ierobežots.

Ko mēs apgūstam teorētiskajā kursā

Jahtu materiālā daļa, būve un remonts / Aerodinamika un hidrodinamika / Meteoroloģija / Locija / Navigācija, jūras kartes, praktiskie uzdevumi / Navigācijas tehniskie līdzekļi / Takelāžas darbi / Jahtas vadīšana ekstremālos apstākļos / kuģošanas drošība / COLREG / Jūras tiesības / Radiosakari, GMDSS / Pirmā palīdzība / Kuģošanas ētika un sacensību noteikumi / Motorjahtu ekspluatācija un konstrukcijas īpatnības*

* pretendentiem uz C1M kategoriju

Kas ietilpst kuģa praktiskās vadīšanas kursā?

Atiešana un pienākšana pie piestātnes ar burām, jahtas manevrēšana, MOB (man overboard – cilvēks aiz borta), buru jahtas vadīšana pa noteiktu maršrutu, jahtas vadīšana dažādos laika apstākļos.

Minimālā praktiskā pieredze (500 n.m.)

Lai to iegūtu, nepieciešams kļūt par mūsu skolas jahtas komandas locekli  un piedalīties pārgājienā pa Baltijas vai Vidusjūru. Jūras pārgājieni ar praktiskām apmācībām notiek no maija līdz oktobrim ieskaitot.

Mūsu pasniedzēji

Aleksandrs Gorbačovs Fadejevs

Skolas YACHTING.LV vadītājs, burātājs ar 25 gadu stāžu, buru jahtu “Nika” un “PAIJA” kapteinis, saņēmis godalgotas vietas Latvijas čempionātā.

Romans Mickevičs

50 gadi ar burām, jahtas “Ella” kapteinis. Četrkārtējs Latvijas čempions kreiserjahtu klasē. Trīs reizes startējis Fastnet sacensībās un uzvarējis Doublehanded sacensības Latvijā. Latvijas Zēģelētāju savienības Kvalifikācijas komisijas loceklis, Latvijas Burāšanas Tiesnešu kolēģijas loceklis, jahtkluba “Meksikas līcis” (OVI) vadītājs.

Oskars Kokins

Profesionāls jūrnieks, Rīgas Brīvostas vecākais locis, luksus klases motorjahtas “Paradise” kapteinis, organizē jahtu kruīzus Vidusjūrā, Starptautisku čarterkompāniju pārstāvis Latvijā.

Sergejs Pervuškins

Burātājs ar lielu stāžu (38 gadi), Pasaules čempions Mikro klasē 2004. gadā Beļģijā, daudzkārtējs starptautisku burāšanas sacensību dalībieks un laureāts, jahtu “Udacha” un “Snow White” kapteinis, skolas instruktors.

Seregejs Karapetjans

Burātājs, ieguvis balvas Latvijas čempionātā, piedalījies regatēs Cutty Sark un Tall Ships Race 2000-2003, skolas instruktors.

Janis Benfelds

Burātājs ar 25 gadu stāžu. Jahtas Buffalo un Namejs Kapteinis. 6 kārtējs Latvijas čempions dažādās jahtu klasēs ar Pieredzi pasaules un Eiropas čempionātos burāšanā.

Apmācību izcenojumi un ilgums

Informāciju par CSDD eksāmenu nosacījumiem un to izcenojumus mekl\ejiet CSDD lapā šeit.

1. Teorētiskais kurss

70 stundas (septembris-maijs, 2 reizes nedēļā) – 800 Eiro. Nodarbības notiek pirmdienās un trešdienās no 18:00 – 21:00, Elizabetes ielā 45/47, Rīgā (ieeja no Jeruzalemes ielas). Ir bezmaksas autostāvvieta.

2. Praktiskais kurss

9 – 30 stundas (maijs-oktobrism, viena nodarbība – 3 stundas) – 75 eiro par nodarbību. Mācību jahtas atrodas jahtklubā Rīgā, Ķīpsalā, Balasta Dambī.

3. Mācību pārgājieni (500 n.m.)

(maijs – septembris Rīgas jūras līča akvatorijā, maijs – oktobris Vidusjūrā) Cena tiek noteikta atkarībā no akvatorijas.

Kapteiņu skola YACHTING.LV

Labu skolu nekad nav par daudz, un mums ir vēlme kļūt par labāko Latvijā. Lieliska pasniedzēju – instruktoru komanda, viņu pieredze, vēlme dalīties ar zināšanām; mācību klase un jahtas piestātnē – viss jūsu drošai atpūtai uz ūdens.

Kontakti

Elizabetes 45/47, (ieeja no Jeruzalemes ielas)
LV-1010, Rīga Latvija

+371 29515677

info@yachting.lv

Seko mums

CSDD licence Nr.SA/12
© 2021 Yachting.lv

Pierakstīties uz kursu